Transport colete voluminoase
- Acest produs este prea voluminos sau greu pentru serviciile de transport standard. Prin urmare, în coșul de cumpărărturi vă vom oferi un serviciu special, care vă va livra coletul în siguranță la adresa aleasă de dvs.
- Transportatorul vă va notifica cu privire la livrarea comenzii dvs. în același mod standard cu care sunteți obișnuiți în cazul expedierilor normale.
Preț transport începând de la 23,49 lei
La dumneavoastră: marți 09. 06. 2026
Set lenjerie de pat din bumbac Kvalitex „Pajiște de vară”, 140 × 200 cm, 70 × 90 cm
Set lenjerie de pat din bumbac Kvalitex „Pajiște de vară”, 140 × 200 cm, 70 × 90 cm
Codul de catalog:
245373Descriere
Setul de lenjerie de pat din bumbac „Pajiște de vară” de la marca Kvalitex aduce în dormitor un motiv floral delicat, inspirat de o pajiște de vară. Combinația dintre fundalul alb și florile și crenguțele mici în nuanțe de albastru, roz și verde creează un aspect natural ușor, care inspiră liniște și armonie. Este fabricată din bumbac 100% cu țesătură de tip pânză.
Setul de lenjerie de pat este conceput pentru un somn confortabil pe tot parcursul anului. Țesătura din bumbac este respirabilă, plăcută la atingere și absoarbe bine umezeala. Se potrivește într-o locuință obișnuită, la cabană, precum și în camere amenajate în stil natural sau ușor decorativ. Închiderea practică cu fermoar facilitează schimbarea lenjeriei de pat. Lenjeria de pat este fabricată în Republica Cehă.
Înainte de prima utilizare , lenjeria trebuie spălată. Se spală pe dos, la o temperatură maximă de 60 °C. Dimensiunile lenjeriei sunt indicate după spălare, lenjeria nouă fiind fabricată cu o marjă de dimensiune. Lenjeria de pat se usucă ideal în aer liber sau în uscător, laun program delicat, la temperatură scăzută. Recomandăm călcarea pe dos și în stare ușor umezită.
Principalele avantaje ale produsului:
Material 100% bumbac cu o structură fină și respirabilă
motiv floral inspirat de o pajiște de vară, pentru un aspect proaspăt al dormitorului
închidere practică cu fermoar pentru schimbarea ușoară a lenjeriei
țesătură solidă, de tip pânză, care asigură o durată lungă de viață
finisaj rezistent la decolorare, potrivit pentru spălări frecvente
potrivit pentru uz casnic, la cabană și pentru utilizare pe tot parcursul anului
Conținutul pachetului:
1× husă pentru plapumă 140 × 200 cm
1× față de pernă 70 × 90 cm
Parametri
| Marca: |
Kvalitex
|
| Călcare: | recomandăm călcarea la temperatură medie |
| Culoare: | alb |
| Densitatea fibrelor: | TC144 |
| Dimensiuni cuvertură: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni pernă: | 70 x 90 cm |
| Greutate: | 110 g/m2 |
| Închidere: | fermoal |
| Material: | 100% bumbac |
| Mărime: | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm |
| Spălare recomandată: | 60 °C |
| Tip pat: | pat single |
| Uscător de rufe: | Da |