Transport colete voluminoase
- Acest produs este prea voluminos sau greu pentru serviciile de transport standard. Prin urmare, în coșul de cumpărărturi vă vom oferi un serviciu special, care vă va livra coletul în siguranță la adresa aleasă de dvs.
- Transportatorul vă va notifica cu privire la livrarea comenzii dvs. în același mod standard cu care sunteți obișnuiți în cazul expedierilor normale.
Preț transport începând de la 23,49 lei
La dumneavoastră: joi 04. 06. 2026
Set de lenjerie de pat din bumbac Kvalitex Tyra,140 × 200 cm, 70 × 90 cm
Set de lenjerie de pat din bumbac Kvalitex Tyra,140 × 200 cm, 70 × 90 cm
Codul de catalog:
245376Descriere
Setul de lenjerie de pat din bumbac Tyra, de la marca Kvalitex, aduce în dormitor un stil scandinav modern, într-o paletă naturală elegantă. Motivul cu frunze întunecate contrastante pe fond alb are un aspectatemporal și, în același timp, înviorează delicat interiorul. Datorită designului său simplu, se asortează ușor cu diverse tipuri de dormitoare și conferă spațiului o atmosferă liniștită și echilibrată.
Lenjeria este fabricată din bumbac 100% cu țesătură de tip pânză, care este plăcută la atingere, respirabilă și potrivită pentru un somn confortabil în fiecare zi. Modelul Tyra face parte din colecția Nordic, caracterizată prin culori deschise, motive naturale și un aspect minimalist. Închiderea practică cu fermoar facilitează schimbarea lenjeriei și asigură o utilizare confortabilă.
Produsul este fabricat în Republica Cehă, în propria fabrică a mărcii Kvalitex. Setul de lenjerie de pat este ambalat într- o cutie de design ecologică, care este prietenoasă cu mediul și subliniază în același timp caracterul scandinav al întregii colecții.
Înainte de prima utilizare, recomandăm spălarea lenjeriei. Spălați pe dos la 60 °C, ideal separat sau cu culori similare. Folosiți detergenți delicați, fără înălbitori, pentru ca materialul să-și păstreze finețea și stabilitatea culorii. Uscarea se poate face la aer liber sau în uscător, la un program mai lung și delicat, la temperatură scăzută. Recomandăm călcarea pe dos, în stare ușor umezită.
Principalele avantaje ale produsului
bumbac 100% fin și respirabil
motiv scandinav cu frunze pe fundal deschis
design elegant și atemporal
închidere practică cu fermoar
produs fabricat în Republica Cehă
parte a colecției stilate Nordic
ambalaj de design ecologic
Conținutul pachetului
1× husă pentru plapumă 140 × 200 cm
1× față de pernă 70 × 90 cm
Parametri
| Marca: |
Kvalitex
|
| Călcare: | recomandăm călcarea la temperatură medie |
| Culoare: | alb + negru |
| Densitatea fibrelor: | TC144 |
| Dimensiuni cuvertură: | 140 x 200 cm |
| Dimensiuni pernă: | 70 x 90 cm |
| Greutate: | 110 g/m2 |
| Închidere: | fermoal |
| Material: | 100% bumbac |
| Mărime: | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm |
| Spălare recomandată: | 60 °C |
| Tip pat: | pat single |
| Uscător de rufe: | Da |